Імітація реформи прокуратури: оновлення кадрів не відбудеться

5 августа, 2015 - 13:44
прокуратура, реформы народный депутат Виталий Куприй

   20 липня 2015 року Віктор Шокін видав Наказ № 98, який підготував йому грузинський «реформатор» Давід Сакварелідзе. Пункт 1.5 цього наказу говорить про те, що тестування на зайняття посад прокурорів місцевих прокуратур для осіб без досвіду роботи в органах прокуратури буде проводитися вже після призначення на такі посади нині працюючих прокурорів, і лише у разі наявності вакансій.

   У статті 28 нового Закону «Про прокуратуру» вказується, що добір кандидатів на посаду прокурора здійснюється на конкурсних засадах із числа осіб, які відповідають вимогам та за результатами кваліфікаційного іспиту. Це означає, що подавати документи на посаду прокурора можуть абсолютно всі бажаючі, які відповідають кваліфікаційним вимогам, тобто юристи, адвокати, правозахисники.

   У країні відбувається лише імітація реформи ГПУ, адже зважаючи на суттєві скорочення штабу працівників, можливість отримати там посаду представникам громадянського суспільства дорівнює нулю. Прийом документів і тестування будуть проводити в першу чергу з числа працівників прокуратури, а решта бажаючих – лише в разі вільних вакансій.

   Іронічно, що очільник Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі висловив свою стурбованість щодо результатів конкурсу на посаду нових районних прокурорів і закликав усіх порядних юристів взяти участь у конкурсі.

   Але це наврядчи вийде, оскільки його грузинський колега Давід Сакварелідзе зробив усе, щоб реальне оновлення прокуратури не відбулось!

   Я вже направив депутатське звернення до ГПУ з вимогою скасування дискримінаційних норм цього наказу.

   Народний депутат В. КУПРІЙ, Фейсбук